wtorek, 20 maja 2014

Dzień otwarty "Razem możemy więcej"

Dzień Otwarty "Razem możemy więcej" już za nami. Pogoda dopisała aż za nadto, ale mimo upału atmosfera jak zawsze była świetna! Można było zobaczyć jak wiele jest możliwości na spędzanie aktywnie czasu z psem. 
Naszym gościem był Pan Dariusz Więckowski - licencjonowanym pozorant oraz instruktor z ośrodka tresury psów Kamabeda, który zaprezentował pokazy obrony sportowej z psami na różnym poziomie wyszkolenia. Można było też zobaczyć efekty 2 dniowej pracy naszych wolontariuszek i dwóch naszych schroniskowych psów pod okiem Pana Darka. Udzielił nam również bardzo wielu cennych rad i wskazówek, które na pewno pomogą nam w pracy z psami.
Odbyły się również pokazy psich sztuczek naszych koleżanek z Adopsy Sport Club, które pokazują, że mieszańce adoptowane nawet w dorosłym wieku mogą doskonale sprawdzać się w pracy sportowej. Dziewczyny udowadniają, że pies po przejściach również może być wspaniałym sportowcem i najwierniejszym przyjacielem, wystarczy tylko dać mu szansę. 
Nasi wolontariusze zaprezentowali również naszych schroniskowych podopiecznych szukających domów. Oprócz tego przygotowali loterie fantową dla dzieci i sprzedaż przepysznych babeczek .
Był również z nami Salon strzyżenia psów "U Dżekiego", który wykonał pokaz strzyżenia na jednym z naszych psiaków.
W trakcie Dnia Otwartego można było uzyskać darmowe porady odnośnie wychowania i szkolenia psów.
Nowy dom znalazło 5 psów oraz 2 koty.

W programie przygotowanym przez wolontariuszy znajdują się:
- Pokazy obrony sportowej - Dariusz Więckowski, Ośrodek Tresury Psów Kamabeda
- Pokazy psich sztuczek i posłuszeństwa - Adopsy Sport Club
- Prezentacje psów ze schroniska - wolontariusze
- Loteria fantowa dla dzieci


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza